HİÇ BİR SUÇ CEZASIZ KALMAZ

Yazan: 22 Şubat 2018  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

Ben doğduğum günden beri Atalarım dahil olmak üzere bildiğim yedi göbek Türk oğlu Türküm. AKP genel başkanı gibi sonradan olma falan değilim ha. E Devlete girer seceremize bakarsın. Daha düne kadar Ortadoğu Projesinin eş başkanı olduğunu söyleyen, PKK terör örgütü ile masaya oturup pazarlıklar yürüten, PYD nin başkanını ankarada kırmızı halılar sererek ağırlayan, Barzaniyi devlet başkanı gibi karşılayıp, ağırlayıp Ankaranın göbeğine bayrağını dikmesine izin veren,  Feto yandaşları ile el ele vererek TSK lerindeki vatansever paşaları tasviye eden, daha’da öteye giderek Bu davanın Savcısı olduğunu söylüyerek TSK lerinin kozmik odasındaki gizli bilgilerin CIA, FBI gibi gizli örgütlerinin eline geçmesine yol veren, Rıza Zerap aracılığı ile Bakanlarının hırsızlık, yolsuzluk yaptığını bildiği halde onları koruyup kollayan. Amerikanın uşaklığına soyunarak Suriyenin parçalanmasına yol veren Şam’da Emevi cammiinde namaz kılma hayali ile dostun Esatı arkadan vuran,  Ey AKP sinin nin genel başkanı Sen herkesi kandırılabilirsin ama biz kanmıyacağız. Neden mi? Sizin kim olduğunuzu ne olduğunuzu bilemedik; kodlarınızı çözemedik. Bir zamanlar sizi baş tacı eden ben artık size inanmıyorum.Taptuk Emre

Çok yalan söylüyorsunuz çok.

Yanınızda ki danışman mı ne diyorsanız sizi kandırıyorlar farkında değilsiniz. Halktan koptunuz eskiden bir kaç kişi ile dolaşırken, Şimdi? Bir ordu ile geziyorsunuz. Türk halkının gözünden düştünüz. Meshepsel ayırımlara tevessül ettiniz. Sakın bizi yok saymayınız. Bizim Türk milliyetçiliğimiz İslamdan önce gelir. Biz her şeyden önce Türküz. Kendimize öz örf ve annenelerimiz var. Hangi dine mensup olursa olsun Bizim için bir Türk hangi dinden hangi mezhepten olursa olsun, asırlarca Türkü arkadan vuran Arap Müslümandan daha kıymetlidir. Hoş bizim İslama inanışımız Hak kitabın Yüce Peygamberimiz Muhammet Mustafa dışında hiç bir şeyi kabul etmez. TÜRK İSLAM düşüncesinin ise, tadına doyum olmaz.

Sayın AKP genel başkanı Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet derken hangi devlet, hangi bayrak hangi millet? adlarını da da söyleyiverin de bilelim. Koca Devlet bahçeliyi bile kandırdınız ya pes vallahi. Dün Rabia, bugün İhvan diyorsunuz da dört parmak gösterip ne demeye getiriyorsun. Valla biz senin tarikatından değiliz olmayacağızda. Biz Türküz Tarikat, Meshep falan bilmeyiz. Hak kitap, ve Muhammed Mustafa der uğruna can veririz. Gerisi safsata; Yani şahsa ait politika.

Ey Türk Milleti Titre ve kendine gel. Geldiğin yeri, Türkün türkten başka dostu yoktur sözünü ve gideceğin yeri asla unutma. Gök Türk lerden sonra Devleti Aliye Osman dahil olmak üzere adı ve sanı ile Anadolu’da kan ve irfanla Türkiye Cumhuriyetini kuran en büyük Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü Minnet ve rahmetle anmaktan geri durma sakın. Kimsenin hakaret etmesine izin verme. Edenleri de asla affetme. İslam Arapların zamanında Arap Yarım adası’nın dışına çıkamamıştır. Unutma ki Tanrı İslamı Türk Milletine emanet etti. Adı ile özdeşen İslam (Barış) dini’ni Tüm Asya Anaolu, Avrupaya adalet duygusunu yitirmeden yaymak Türk Milletine nasip oldu.

İşte bu inanç ile Tüm halklara ve Dinlere adil ve kardeşçe yaklaş. Gündelik yalanlara kanma Hakkın yolundan cayma. Kim ne derse desin Müşrik Arabın yaptığı gibi, ‘’İslam’’ adını kendilerine kalkan edip, seni kandırmalarına izin verme. Ne demişler Ayıdan post Araptan dost olmaz. Türk’ün Türkten başka dostu yoktur. Ana yurdumuzdan koparak Anadoluya barış dini İslam’ı taşıyan Anadolu erenleri Ahmet Yesevi, Hacı bektaşi Veli, Taptuk ve Yunus Emreler Mevlana Celaleddin gibi Türk İslam düşünürlerinin yolundan çıkma. Koru kendini; Seni İmandan yoksun bırakıp, İslamın 5 şartına hapis edenlerden koru.

Ne demiş Tapduk Emre;

Tevazu gösteririm, demek kibrinden Rabbime sığınırım. Biz kullar içinden edna bir kuluz. Kim karşına geçip ben şeyhim, diye durursa; bil ki o, Hakk’ın sözüyle senin arana girmiş bir baykuştur. O uğursuz sesiyle, Hakk’ın sesinin işitilmesine engel olmaya çalışır. Nerede ve ne zaman görürsen uzaklaş o uğursuzdan. Sürüsüne bereket Şeyh efendiler, Müftü efendiler anlatırlar ha anlatırlar. Var olalar… Anlatırlar ama sanılmaya ki din budur. Öyle bir hale getirdiler ki bu dini abdestin nice alınacağına Orucu, Namazı neyin bozacağından başka bir şey değilmiş gibi. Oruç dediğin, Namaz dediğin, Abdest dediğin İman var ise vardır azizim. Hele sen bize İmanı bozan şeylerden bahiset’de Abdestimiz tuta. Anlat hele Müftü efendi Orucu nelerin bozdugunu biliriz; ezber çok da zor değil.

Sen asıl İmanı bozan haller ne ola onu anlat hele… Kul hakkı yemek, Emeği hiçe saymak, İşi ehline vermemek, Adam kayırmak, işine ve tartısına hile karıştırmak, hırsa kapılmak, zayıf bulunca zulm etmek, Büyük görünce dalkavukluk etmek, topluluk içine fitne sokmak, bölüştürmek değil bölücülük yapmak, dostunu dahi kıskanmak, yalan söylemek, buğz beslemek,  (Nefret, Sevmemek, kin gütmek, hoşlanmamak)anlamı taşır,  

İşte dostlar bak bizi yönetenlere anlarsın hemen imandan yoksun olup olmadıklarını. Namaz kılmışsın oruç tutmuşsun abdest almışsın ne fayda… Yoksa iman. Bizi yöneten AKP iktidarı ona oy veren tüm insanlar kul hakkı yerler de farkına varmazlar. Camiye giderler, beş vakit, Cumada secde ederler zannederler ki sevap işlediler. Kul hakkı yediklerini düşünmeden yatıp yatıp kalkarlar. Her vatandaştan topladıkları vergilerden en büyük payı alan Diyanet işleri başkanığı Hanefilik dışında hiç bir inanca koklatmaz beş para.

Ben Almanyada yaşayan bir Türküm. Bu ülkede kul hakkı yenmez. Emek hiçe sayılmaz, herkes karşılığını fazlasıyla alır. Hangi iş olursa olsun hangi dinden, milletden olursa olsun, iş ehline verilir. Öyle tanıdık mış, bakan, başbakan, milletvekili yakınları falan olmak işe yaramaz. Kısacası kim olursan ol  Babası oğlunu bile kayıramaz. İş yerinde tartısına, yaptığı işe hile karıştıramaz cezası çok ağır olduğundan karıştırmaz. Zulüm, hırsa kapılmak, Dalkavukluk yapmak bu ülkede geçerli akçe değildir. Bu ülkede milli geleir hakça paylaşıldığı gibi bölücülük yapmak da suçtur. Yasalar önünde bu ülkede yaşayan herkes eşittir. Yalan söylemek başka birine zarar veriyorsa suçtur. Her hangi birini sevmemek, nefret etmek, kin gütmek her hangi birine zarar vermediğin müddetçe Allah katında günahtır amma bu ülkede suç teşkil etmez. Ola ki bu sebeplerden dolayı birisi zarar gördü Alman mahkemeleri bu dünyada cezasını keser, manevi cezayı da öldüğünde hak’ka verirsin.

Bir zamanlar Devletin başına devlet geçecek diye bağırırdık. Ne oldu şimdi Devlet devletin başına Recebi getirdi. Devlet Bahçeli bey mi? çoktan vaz geçtik biz ondan. O da Demirel gibi Amerikancı çıktı dün dündür bu gün bu gün diyerek daha düne kadar Biz Ülkücüleri kafa tasçı, hak yolunu bilmeyenler olarak topluma şikayt eden, Türk’ü, Atatürkün adını anmayan birinin gölgesine sığınan bir liderden ne hayır gelirki. Rabbime şükürler olsun ki Hakkın rahmetine kavuşmuş olsada Başbuğumuz Alpaslan Türkeş daha hala içimizde yaşıyor.

İşte böyle dostlarım. Ülkemizin Beka sorunu varmış diyerek mehmetciği savaşa sürenlere soruyorum. 2002 de iktidara geldiğinizde bu ülkenin Beka sorunu falan yoktu, hatta PKK terörü bile neredeyse bitmişti. İleri demokrasi diyerek size güvenenleri ne de güzel kandırdık diyerek avuçlarınızı ovuşturabilirsiniz şimdilerde. 15 senedir tek başına iktidar olan sizler bu güzel ülkemizi parçalanma noktasına kadar getirirken hiç mi utanmadınız? Amerikanın o zamanki planına eş başkan oldunuz, Fettullah gülen teröristine yoldaş oldunuz, Analar ağlamasın diyerek PKK terör örgütü ile masaya oturup pazarlıklar yürüttünüz. Bu gün PYD terör örgütü dediğiniz kimselere askeri yardım gönderebilmek için  Barzani peşmergelerini ülkemizden davul zurna ile geçmelerine izin verdiniz, PYD  lideri Mursi yi ankarada kırmızı halılar sererek karşıladınız. Esat’a önce dostum sonra hain dediniz. Barzaniyi Ankara da Devlet başkanı gbi ağırlayıp göndere bayrağını çektiniz. 15 yıldır hep yalan sölediniz söylediğiniz yalanı daha sonra inkar ettiniz. Tutturmuşunuz bir Devleti Aliye Osman gidiyorsunuz önünü arkasını bilseniz bari. Türkleri vahabilik emevilik ile kandıramazsın. Bizler hakkı bilir hakkın neferi oluruz. Dönmeyiz özümüzden Türk doğduk Türk ölürüz varsa bir günahımız,  hesabını Hakka veririz. Ne senin Diyanetin, Camilerinde kul hakkı yiyerek namaz kıldıran cami hocaların, Müftülerin, İmam hatip hocaların, İmanı yok sayanlar döndüremez bizi hak yolundan.  İslamın beş şartı ile  kandıramazlar bizi. Siz ki bu gün dost dediğinizi: bir zaman sonra arkadan vuranlardansınız… (Yüce Rabbim kimseyi size dost etmesin.) Bu ülke insanı İmandan  ne  kadar yoksun olduğunuzu bilmeden, inanacak size… peşinize düşenleri Rabbim affetsin. Kandırıla kandırıla ülkemizi yurdum insanını bu hale getiren haramzadeleri Hak’ın adaletine bırakıyorum. Gün gelir devran döner her fani gibi bunlarda bir seçim kaybeder. iktidara gelen yeniler hesap da sorarlar, ceza da keserler aynen bu gün sizlerin yaptığı gibi. Asla görmezden gelmeyiniz biliniz’ki…

Hiç bir suç cezasız kalmaz.

Saygılar ve sevgiler dostlar

Mehmet Tevfik Özkartal

EVET mi HAYIR mı

Yazan: 27 Şubat 2017  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

Bir TRT klasiği olan evet hayır yarışmasını sunan ‘’Erkan Yolaç’’ tanımayanımız varmıdır? “mehter marşıyla geliyorsunuz izmir marşıyla gidiyorsunuz, “öyle kafanızı emme basma tulumba gibi sallamayacaksınız” Ya EVET veya HAYIR diyerek cevaplıyacaksınız, diyerek başlardı programına. Dün geçmişten bir kaç programını izledim bir de ne göreyim Mehter marşı ile gelip İzmir marşı ile gidenlerin çoğu EVET diyerek gitmişler. Oh be.

            Erkan Yolaç

Erkan Yolaç

Bir insanın doğduğundan öldüğü güne kadar Kullandığı Evet ve Hayır’lara bir bakalım. EVET’ler çoğunluğunu doldurur insan hayatının. Konuşmaya başladığımız da başlar EVET ve HAYIR lar hayatımızda. Aslında her EVET deyişimizde bir kayıp yaşamış olsak bile zordur HAYIR demek.

-Babayı seviyormusun çocuk?

Çocuk Babasından korkuyordur ama yine’de EVET der cevap olarak. (Korkunun ecele faydası yok tabi)

Öğretmen sorar sınıfta; Verdiğim konuyu çalışıp imtahana hazırlandınızmı?

Tüm öğrenciler çalışmış ve ya çalışmamış fark etmez hep bir ağızdan bağırır EVEEET ( Hiç kimse Hayır diyemez ne olur ne olmaz diye.)

Gelirsin nikah daireseine Sorarlar; Kimsenin etkisi altında kalmadan …….. eşiniz olarak kabul ediyormusunuz? Bir gür çıkar insanın sesi, kocaman bir EVEEET. ( yıllar sonra % 80 i pişmandır bu EVET den de ama iş işten geçmiş bir kere EVET demişlerdir.) Devamını oku

EVET mi HAYIR mı

Yazan: 27 Şubat 2017  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

Şimdi Araf zamanı

Bu dünya’ya yapayalnız, hiç bir şeyleri olmadan gözlerini açan milyonlarca insanı düşünün. Sanki bu dünya’ya gelmeyi istemişler. Hepsi aynı çıkmaz sokağın önünde tek başlarına durup, bakıyor, bakıyor ama yolun sonunu bir türlü göremiyorlar. İşin en kötüsü ise sorgulamıyorlar bile. Çıkmaz bir sokağın başında durup da yolun sonunu göremez mi insan? çıkmaz sokağın başına neden geldiğini çözmemişse sonunu‘da görmesi mümkün olmuyor tabi. Yaşam bir göz kırpması gibi geçip gidiyor.dilburnu Bir bakıyorsun yirmilerindesin, bir bakıyorsun kırklarında, bir bakıyorsun ellisi altmışında. Bir de bakıyorsun ki uçmağa varmanın kıyısında… Bu gün beni bu yazıyı yazmaya iten nedeni anlatacağım… Yaşamın ne kadar kısa ve ne kadar anlamsız, boş olduğu fikri yine Tanrının nefesinden yaratılmış olmamda saklı. Kimsenin fazla vaktini almadan kısa kesmek istiyorum. Belki’de ilk defa haklı olarak yaradılışa aşırı öfkelenmiş, Tanrı ile aynı fikirde değildim. Tanrı ne diyor; ben seni ruhumdan yarattım akıl verdim ve inan sana şah damarından daha yakınım. Tamam o zaman peygamberlere neden ihtiyaç duydun‘ki? Yarattıklarınla direkt konuşabilirdin. Ben Tanrı olsam en azından öyle yapardım. Herkesin ayrı telden çalmasına izin vermez ilahi ahengin bozulmasına olanak tanımaz, yarattıklarımın acı çekmesine izin vermezdim. İnsanlarla birlikte acı çekmeyi öğrenemediğim için suçlumuyum? Cehenneme gitme konusunda’da hiç istekli olmadım. Kitabında Tanrı; bir çok şeyi yasaklarken, yarattıklarına intihar edenlerin cehennemlik, şehitlerin sorgusuz cennete gideceğini tebliğ ediyor. Eh inthar etmek isteyenlere buradan duyrulur… Ne işin var cehennemde.? Hak yolunda Cihad edenlere katıl şahaddet şerbetini iç cenetliksin. Bakmayın bana öyle, herkes ateist dese’de ben ateist değilim. Evrene, yaradılışına baktığımda Tanrıya, Peygamberlereine, ve meleklerine inanan biriyim. Sadece arada sırada’da olsa Tanrıya küsen bir çocuğum. Sorun zaten bende değil, ikiz ruhlarımda. Kendi kendileri ile daha hala savaş halindeler. Hemde bu güne kadar denenmemiş yollarla. Devamını oku

Hayalim Yeni dünyam

Yazan: 27 Ağustos 2015  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

DSCF3566

Sonunda alacağım

Hayal etmek yaşamaya başladığınızı anladığınız anda başlar ve ya yaratıcı olmak ile eşdeğerdir. Önce ne istediğinizi hayal ederseniz, hayal ettiğiniz şeyi istersiniz, hayal ettiğiniz gerçeğe dönüşür ve sonunda istediğinizi yaratırsınız. Bazen olmayacak şeyleri hayal eder, görür ve kendinize şöyle dersiniz. Neden? Nedensizdir aslında; insanın varoluş sebebidir hayal kurmak.  Ve kurduğu hayalleri gerçekleştirmek bunun için çabalamak, yaratmak, başarmak. Bu yaşamda başarılı olmanın sihirli sözcüğüdür hayal Kurmak. Başarısız olmak; unutulmaması gerekir ki başarının anahtarı, en azından bir kez başarısız olmak demektir. Her insan beyni düşünmeye başladığı günden itibaren hayal kurmaya programlanmıştır. Hayal kurmadan yaşamak, zaten yaşamın sona geldiğinin göstergesidir. İnsanlar başlarına gelenler için hep içinde bulundukları durumu suçlarlar. Ben durumlara inanmam. Bu dünyada başarılı olan insanlar hayal ettikleri konumu, durumu arayan ve bulamadıkları zaman onları yaratanlardır. İstediğinizi elde edemezsiniz, elde ettiğinizi istemek zorunda kalırsınız. Doğduğumuz gün… dönüşü ve kalkış saati belli olmayan yolculuğun, biletidir elimize tutuşturulan. Ben zengin bir aileden gelmiyorum, hatta hiçbir zaman çok paramız olmadı. Büyükbabamı hayal mayal hatırlıyorum. Babam yıllarca ticaret yaptıktan sonra tekrar memuriyete dönmek zorunda kaldı. Ne tür hayalleri vardı hiç bilemedim. Bidiğim çok geniş, büyük bir ailemin olduğuydu. Babam ve Annem bu büyük ailenin bir parçası olmaktan mutluluk duyarlardı. Annem Babamın, Babam Annemin alilesinde saygı ve sevgiyle yerlerini almışlardı. Bu bir tercih meselesiydi ve ben her zaman böyle bir ailenin bir parçası olmaktan mutluluk duydum. Devamını oku

Bozca ada ve Kirie Dimitri

Yazan: 15 Kasım 2014  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

Çanakkale açıklarındaki Bozcaada eskiden Tenedos olarak anılırmış.

Yirmi, otuz kişilik küçük bir cemaatten oluşan Bozcaada

Yirmi, otuz kişilik küçük bir cemaatten oluşan Bozcaada

Bir zamanlar ağırlıklı olarak Rum nüfus bulunsa da, Osmanlı’dan beri Müslümanlar hep olmuş adada. Bozca adaya indiğinizde liman kısmı apartmanlarla kaplanmış, eski sokak dokusu tahrip edilmiş, taştan yapılma bağ evleri çökmüş, kiliseleri yıkıntıya dönüşmüş olsa bile otantik bir aksesuar gibi duran Rumları var Bozcaada’nın.

Yirmi, otuz kişilik küçük bir cemaatten oluşan Bozcaada Rumları, günümüzde turistik hayatın vazgeçilmez bir parçası. Rehberler büyük şehirlerden gelen turistlere, yoldan geçen bazı yaşlıları işaret ederek, Cenevizlilerden kalma kalenin duvarına tutunarak yürüyen matem kıyafetli şu yaşlı bayan bir Rum dur ve ya kahvehanenin birinde oturup kahvesini içen güler yüzlü elinde tespihli beyefendiler için efendim Rumlar burada çok eski zamanlardan beri yaşarlar diyerek bir hikâye yazıverirler. Daha hala liman‘dan yukarı doğru yürürken günümüzde bile yolun Türk ve Rumları ayırdığına şahit olursunuz. Yolun sağ tarafı Rum mahallesi sol tarafı Türk mahallesi olarak anılmakta. Ada nufusu Kirie  Dimitrininanlatımına göre kış aylarında 500 Zaman içinde adanın nüfus yapısı tamamen değişmiş. Rumların büyük bir bölümü daha doğrusu gençleri adayı terk etmişler. Oğlu ve torunları Yunanistanda Kavala şehrinde yaşamakta. Yaz aylarında kendisini ziyarete gelmektelermiş. Arada sırada’da Kirie Dimitri Devamını oku

Sorma nasıl olduğumu

Yazan: 26 Eylül 2014  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

Sorma bana bir daha nasılsın diye; kendimi bildim bileli düşünürüm; oezkartalİnsan dediğimiz varlık kaç ruh taşır bedeninde. Mesela yıllar sonra, bir şekilde, günün birinde ummadığımız bir yerde, zamansız bir şekilde onunla karşılaşırsam ne yaparım, nasıl davranırım?” diye. Uzun bir zamandan beri içimde bastırmaya çalıştığım, bazen görmezden ve duymazdan geldiğim, kendisinden kaçtığım bütün hücrelerime, düşüncelerime ve kişiliğime işlemiş ikinci bir kişilik, ve ya bir ruhun esiri gibi içimde yaşayan her neyse. Adını dahi koyamadığım bu ikinci kişiliğimle yüzleşmeli ve onunla yaşamayı öğrenmeliydim. Bunca zamandır geçen her yılın sonunda, içimde benimle çekişen bu şeyin bir yıl daha benimle yaşamış olduğunun analizini yaptım durdum. Basit gibi onu her hissetiğimde çektiğim acı ve heyecan ve bu duygunun son bulmamış olduğunun açık bir göstergesiydi. Devamını oku

Hastahane odası

Yazan: 17 Nisan 2014  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

O gece hastahaneye götürülürken şöyle düşünmüştüm. İşte her şey buraya kadar Memoş.  İmkansız gibi, görünen dostluklarla dolu yaşamın, konuşacak kimsenin olmadığı, bir Hastahane odası. Belkide bir mucizeye borçlu olduğunu ve seni o’nun varlığına inandıran hikayeyi mi; yoksa insanların acımasız, bencil hatta katil olduğu, seni sevdiklerini terk etmek zorunda bırakan ve isyana sürükleyene mi? Cevap zaten çingen yaşamımda değilmiydi? Çok da zor olmasa gerek. Neticede hepimiz az çok uydurmaya alışığız, alıştırıldık bir şekilde. Ama hayat nasıl güzel? Hikayelerin içindeki hikâyelerle mi yoksa gerçeğin bütün çirkin çıplaklığıyla mı? Devamını oku

Yanlızlığın bittiği yer…

Yazan: 05 Temmuz 2013  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

Yanlızlığı hissetmek kendi içinde o kadar zor ve bir o kadar acıdır. Her an hüznü çağırır. Anlamaz kimse seni. Yanzlığına ortak olamaması kimselerin, anlamasını istediğin, beklediğin de anlamaz seni. Bırak anlamaya çalışmasını ilk tepki gösteren, ilk seni umursamayan da odur. Seni daha da yanlızlaştıran, beklentilerindir belkide. Oysa her şey ne güzel başlamıştı hayatında. Ne kadar güzeldi her şey. Hayatı yaşamak mutluluğun doruğunda. Neden, bukadar zamansız böyle oldu? Tanrının kıskançlığımıydı? hani derler ya bir insan bir diğerini Tanrı gibi sevmemeli diye. Kadere boyun eğmelisin Tanrının kararları sorgulanamaz. Senin canından öte sevdiğini Tanrı sana uygun görmemiş bir kere. Aslında şimdilerde canını sıkan, ümit ettiğin, hayal ettiğin bir şeylerin anlaşılamaması. Öl sende, öl o zaman . Düşünme, direnme, değiştirmeye çalışma kendini. Kabullen ve öl. Bir kere daha kızdırmak istiyorsan Tanrıyı. Teslim et emanetini. Devamını oku

21 ARALIK VE BU GÜN

Yazan: 31 Aralık 2012  
Kategori: Yayınlanmış yazilarım

On gün önce kıyameti beklerken bu gün yeni bir miladi yıl olan 2013 e kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte. 21 Aralık gecesi uyku uyumanın imkanı yok. Bir şeyler okuyunca, göz kapaklarımın ağırlaştığını hissettim. Önce tuvalete gideyim sonra yatarım diye düşündüm. Bu hareketimin defalarca uykumu kaçırdığını bir kez daha anladım. Tuvalet dönüşü odama girerken her seferinde  bir şeylerin hareket ettiğini gördüm. Acaba bu yaratıkları benden başka gören yok mu? Sanırım her ne kadar inanmamış gibi görünsemde 21 aralık kehaneti bir şekilde bilinç altıma işlemişti. Yeter artık! Bir korku filminin içinde miyim? Uykum parçalandı iyice artık. Pencereden dikkatli baktığımda, havanın henüz aydınlanmadığını görüyordum. Japonyada, Güney amerikada çoktan gün ışımıştı. Tıpkı bir oyun gibi. Şirirnce’de her kez kıyametin kendilerine uğramayacağı inancı taşıyor, hayatta kalma şansının keyfini yaşıyorlardı. Ben Şirinceye  oda bulamam diyerek gitmemiş, kıyameti ailem ile birlikte karşılamaya karar vermiştim. 22 aralık sabahı her şey yerli yerinde duruyordu.  Maya takvimi bir şekilde geçerliliğini yitirmiş gibi gözüküyordu. 31 Aralık 2012 Kehanetinin gerçekleşmesi için çok geç artık. Onu, bu hayattaki hicri  takvime yönlendirdim. Ve ben de kendi miladi takvimimde bir provasını daha yapabilirdim. Yine gece oldu. Gecelerin çocuğuyum ben. Savulun bakalım. Savulacak kimse olmadığına emin olmalıyım öncelikle. Gece gece başımıza dert almayalım. Başsız bile günlerce yaşarım gerekirse, o ayrı. Devamını oku

Sonraki sayfa »