23 Haziran denince Tardu ve Jennifer gelir aklıma

Yazan: 24 Haziran 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Vicdan ve nezaket ilişkilerin sihirli kavramıdır derdi rahmetli Babam Eh Tardu’da  böyle bir eş oldu. 11 Yılın sonunda  anladığım Tardu’nun Dedesinini daha çok dinlemiş olduğunun ispatı gibiydi. Evlilikler bu doğrultu‘da her iki tarafın anlayış içerisinde  davranmaları ve buna rağmen karşı taraf değişmiyorsa  Senin bu hareketini doğru bulmuyorum, desteklemiyorum ama çocukların ve evin geleceği için şu an bunu bir tarafa bırakıyorum demek yanlıştır. Bunu unutmadım deyip tartışmanın bitirilmesi, karşı tarafta suçluluk duygusu bırakır.

Böyle durumlarda onaylamadığını açıkça söyleyip ama evde olay çıkmasın, huzursuzluk olmasın diye bunu bir kenara yazdım diyebilirse sorunlar halledilebilir. İlişkilerde iki tane sihirli kavram vardır. Biri şefkat biri nezakettir. Şefkat sevgiden daha büyüktür. İçinde empati de vardır. Nezaket de saygıdan daha büyüktür, içinde merhamet vardır. Merhametli ‘‘Vicdan‘‘ Evliliğin ilk gününden itibaren aile içinde şefkat ve nezaketi, iletişim biçimi haline getirmek demektir.  ki Tardu ve Jeniffer de bu saydıklarımın hepsi Fazlasıyla mevcut. Tabi Rahmetli Babamdan en önemli öğreti; Bir erkek olarak Eşine hiç hayır, olmaz, dememelisin. İstediği şeyleri yapmayacaksan bile tamam canım hallederiz merak etme gibi laflar ile avutmalısın eşini aksi davranışlar Nezaket ve şefkat lı olmanın dışına çıkmamalıdır. İnşallah nice  50 li yıllara hep böyle mutlu olun .

Annen ve Baban

ALARAMIZ İLK GÖZ AĞRIMIZ

Yazan: 23 Haziran 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Biz böyle özel bir günü nasıl  unutabiliriz Dedem, Babaannem yaşlandılar diyerek gönül koymayacaksın, bir yıldız büyük ve parlak doğar. Işık saçmaya devam eder. Biz seni biliyoruz, hatta bulutlar ile birlikte farklısın… İlk göz ağrımız binIerce insan arasından gönüI gözüyIe görüp ayrı bir kimIik verdiğimizsin. Her sözü büyü oIan, dokunduğu her şeyi renklerle tanıştıran muhteşem Yüreği temiz, vicdanı ile birleşmiş canımız. Eh biraz da seviliyoruz seni anlıyoruz.

Bir hüzün sakIıdır ve bin umut vardır her yeni gün doğumunda! Hüzünsüz uyuyup bin umutIa uyanman diIeğimizIe, bu yeniden doğuş olsa da Yeni yaşın ve doğum günün kutlu olsun sağlık, mutluluk, sevgi ile nice mutlu yıllara derken, sana olan inancımızı yitrimedik. Sana İnanıyoruz. Bin umutla bir anönce dönmeni bekliyoruz.

Deden ve Babaannen

MEHMET KAAN DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN

Yazan: 08 Haziran 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Tek Erkek Torunum; böyle özel bir günü nasıl unutabiliriz. Dedem, Babaannem yaşlandılar diyerek gönül koymayacaksın. Bir yıldız büyük ve parlak doğar. Işık saçmaya devam eder. Biz seni biliyoruz, Ne kadar değerli olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerek yok sanırım….

Mehmet Kaan’ımız binIerce insan arasından gönüI gözüyIe görüp ayrı bir kimIik verdiğimiz değilsin. Her sözü büyü oIan, dokunduğu her şeyi renklerle tanıştıran muhteşemYüreği temiz, Biricik torunumuzsun. Eh biraz da tembeldin şimdilerde değiştin. Daha bir güzel görünüyorsun artık gözümüze. Hüzünsüz uyuyup bin umutIa uyanman diIeğimizIe, bu yeniden doğuş olsa da Yeni yaşın ve doğum günün kutlu olsun sağlık, mutluluk, sevgi ile nice mutlu yıllara derken, sana olan inancımızı yitritmedik. Sana İnanıyoruz. Mehmet Kaan böyle devam.
Deden ve Babaannen

ANNEME SON MEKTUBUM

Yazan: 13 Mayıs 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Bugün anneler günü, günlerin en güzeli. 14.Mayıs 2023 Ülkemde Cumhur Başkanlığı seçimleri var Eee yani 14 Mayıs Anneler gününe denk getirmişler günlerin en güzelini. 13 Mayıs 2023 Cumartesi Bu durumda ne olur ne olmaz diyerek bir gün önceden kutlamak istedim anacığımın Anneler gününü. Geçmiş zaman olsa Bir demet çiçek, Bir pasta, belki sahip olmak istediğin bir hediye. Ne kadar basit geliyor bu günlerde gözüme. Sana gönderecek hiç bir şeyim de kalmadı. Ben kendimi hiç affetmeyeceğim ki. Nasıl oldu da sevgili oğlunun aklına uydum götürdüm seni Empati denen zulüm yuvasına. Seni orada bir başına bırakıp giderken anlayamadım o son gözlerime bakışını. Sen ki dünyaları sığdırdın yüreğine biz seni sığdıramadık hiç bir yere. Senden özür dilemeye bile yüzüm yok.

Oktarın Düğününden sonra göndermemeliydim seni geriye. Sarıp sarmalamalıydım seni diyeceğim ama nerde. Daha ikinci hafta da başladın evimi özledim muhabbetine. Zaten seni evinden ayırmak ne mümkün. Evinden ayırmak demek Ziya beyden ayrılmak gibi bir şeydi senin için anlıyorum. Ama be anam sana da bakıcı dayandıramadık ki. Mezarınız’da bile pencere açtırmak istemenden belliydi zaten. Şimdi çok uzaklardasınız. Belkide yanıbaşımızda bilemiyorum. Bildiğim tek şey Babam gibi onun gibi yüce gönüllü olabilmekti. Hem doğduğum günden hem de Ameliyatımla tekrar hayata dönüşümün sebebi olduğunuz için her gün her zaman Rabbime şükrediyorum.

Bu mektubumu bitirdikten sonra Ablamı arayacağım Anneler gününü kutlamak için. derdim ama onu da yolculadık yanınıza  ben ne ediyim şimdi Allahtan bir yedek Anam var diye avunurken onu’da aldınız yanınıza. Bu arada baldızıda gönderdik uçmağa e göz kulak olun bir az.   Çekirdek ailem vallahi kıskanıyorum ha. En azından kendimi avutuyorum. Tekrar beraber olabileceğimiz umudumu yitirmeden Bizleri unutmayın. Arada sırada da olsa aklınıza gelelim aynen izlerin yaptığı gibi. Anneler gününde belki duyarsın hissedersin diyerek yazdım bu satırları. Elimi kalbime götürdüğimde yanımda olduğunu hissediyorum. Lütfen; arada sırada da olsa Rüyalarımda ol be Anam. Hem Babam, sen, hatta yanınıza   gelmiş kim varsa cümle akrabam eşim  dostum, yapamadıklarım yüzünden her birinden özür diliyor affınıza sığınıyorum.         

                                                     

Mehmet Tevfik Özkartal ( Memoş)

            13.05.2023 Nürnberg

                                  

YEĞENİM AYHAN-DENİZ İN DOĞUM GÜNÜ BU GÜN

Yazan: 26 Nisan 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Hayatın en güzeI anı herşeyden vazgeçtiğiniz zaman, Bizi hayata bağIıyan biri oIduğunu düşündüğünüz andır.

Resmin üzerine tıklayınız lütfen

O ki binIerce insan arasından gönüI gözüyIe görüp ayrı bir kimIik verdiğimizdir.

 Her sözü büyü oIan, dokunduğu herşeyi kutsaIIaştıran muhteşem insandır.

Bir hüzün sakIıdır ve bin umut vardır her yeni gün doğumunda!

Hüzünsüz uyuyup bin umutIa uyanman diIeğimIe, bu yeniden doğuş olsada.

Aslan yeğenim.

MİRAY ÖZKARTAL BU GÜN DOĞDU

Yazan: 19 Mart 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Aşkım dedem böyle özel bir günü nasıl unutabilirim ki, bir yıldız büyük ve güzel doğar. Parlamaya devam eder ve ben seni biliyorum, hatta bulutlar ile birlikte farklısınşu an dinlediğin Söylediğimve yazdığım Türkçe sözler tamamiyle Gönülden geliyor. Tercümesi zor  Dilerim yeni yaşında mutlulukların en iyisini en güzelini yaşar, hayatın boyunca ailen, arkadaşların, sevdiklerin ile sağlıklı bir hayatın olur. İnşallah yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. Birlikte nice mutlu yıllara. Yeni yaşın ve doğum günün kutlu olsun.

Umarım Aşkım Dedem günün birinde Baban Türk dilini de öğretir ve ben yaşarken seninle sohpet etme keyfini yaşarım.

 

 

Tardu Buğün Doğdu Hoş geldi

Yazan: 11 Kasım 2022  
Kategori: Video Yazılarım

Come poter scordare un giorno così speciale, è nata una stella grande e bella. Continua a brillare, e anche con le nuvole saprai farti notare… Tantı auguri buon compleanno. a te

Bugün bir çok kişiden doğum günü sözleri  ve mesajları alacaksın,  şu an okuduğun en farklısı. Çünkü tamamiyle sevgi, Gönülden gelen sözlerle  yazılmış bir mesaj. Dilerim yeni yaşında mutlulukların en iyisini en güzelini yaşar, hayatın boyunca ailen, arkadaşların ve sevdiklerin ile sağlıklı bir hayatın olur. İnşallah yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. Hep birlikte nice mutlu yıllara. Yeni yaşın ve doğum günün kutlu olsun Oğlum.

Baban ve Annen

Tardu § Jennäfer evlilik yıldönümü

Yazan: 23 Haziran 2022  
Kategori: Video Yazılarım

Bu gün çocuklarımın evlilik yıl dönümü

 

BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM

Yazan: 14 Nisan 2022  
Kategori: Video Yazılarım

Bir düşünsenize  bu gün benim doğum günüm hani insanların havayi fişekler atarak pastalar kesip mumlar söndürerek kutlanan doğum günlerinden bahis ediyorum. Şimdilerde doğum günlerim bana  erken kaybettiğim Babamı hatırlatıyor. Babamınkine merdiven dayadım, Ağabeyimi kaybettiğim yaşa gelmişim. Alışkanlık olmuş sanırım. Yapacak bir şey yok çocuklar, Torunlar ne dur ne de durak biliyorlar. Bu doğum günümde Teoman’ın, Müslüm gürsesin okuduğu Paramparça isimli şarkıyı dilime doladım. Ben şarkıyı mırıldandıkça ev halkı rahatsız oldu. Bende inadına bu videoyu yaptım. Buyrun cenaze namazına.

Mehmet Tevfik Özkartal

 

Saatim yok Tam olarak bilemem Biraz bira, Biraz şarap önceydi – Nasıl oluyor ;Vakit bir türlü geçmezken , Yıllar hayatlar geçiyor

Kayıp bir bavul , Gibiyim havalanında Ya da boş bir Yüzme havuzu sonbaharda- Çok mu ayıp  Hala mutluluk istemek, Neyse zaten hiç halim yok

Bugün benim doğum günüm, Hem sarhoşum hem yastayım -Bir bar taburesi üstünde, Babamın öldüğü yaştayım.

Saatim yok Tam olarak bilemem Biraz bira, Biraz şarap önceydi – Nasıl oluyor ;Vakit bir türlü geçmezken , Yıllar hayatlar geçiyor.

Kayıp bir bavul Gibiyim havalanında, Ya da boş bir Yüzme havuzu sonbaharda- Çok mu ayıp  Hala mutluluk istemek, Neyse zaten hiç halim yok

Bugün benim doğum günüm, Hem sarhoşum hem yastayım -Bir bar taburesi üstünde, Babamın öldüğü yaştayım.

Söz – Müzik: Fazlı Teoman Yakupoğlu

ANNEME SON MEKTUBUM

Yazan: 09 Mayıs 2021  
Kategori: Video Yazılarım

Bugün anneler günü, günlerin en güzeli. Geçmiş zaman olsa Bir demet çiçek, Bir pasta, belki sahip olmak istediğin bir hediye. Ne kadar basit geliyor bu günlerde gözüme. Sana gönderecek hiç bir şeyim de kalmadı. Ben kendimi hiç affetmeyeceğim ki. Nasıl oldu da sevgili oğlunun aklına uydum götürdüm seni Empati denen zulüm yuvasına. Seni orada bir başına bırakıp giderken anlayamdım o son gözlerime bakışını. Sen ki dünyaları sığdırdın yüreğine biz seni sığdıramadık hiç bir yere.

 

Senden özür dilemeye bile yüzüm yok. Oktarın Düğününden sonra göndermemeliydim seni geriye. Sarıp sarmalamalıydım seni diyeceğim ama nerde. Daha ikinci hafta da başladın evimi özledim muhabbetine. Zaten seni evinden ayırmak ne mümkün. Evinden ayırmak demek Ziya beyden ayrılmak gibi bir şeydi senin için anlıyorum. Mezarında bile pencere açtırmak istemenden belliydi zaten. Şimdi çok uzaklardasınız. Belkide yanıbaşımızda bilemiyorum. Bildiğim tek şey Babam gibi onun gibi yüce gönüllü olabilmekti. Hem doğduğum günden hem de Ameliyatımla tekrar hayata dönüşümün sebebi olduğunuz için her gün her zaman Rabbime şükrediyorum.

Bu mektubumu bitirdikten sonra Ablamı arayacağım Anneler gününü kutlamak için. Allahtan bir yedek Anam var. En azından kendimi avutuyorum. Tekrar beraber olabileceğimiz umudumu yitirmeden Bizleri unutmayın. Arada sırada da olsa aklınıza gelelim aynen bizlerin yaptığı gibi.

Anneler gününde belki duyarsın hissedersin diyerek yazdım bu satırları. Elimi kalbime götürdüğimde yanımda olduğunu hissediyorum. Lütfen arada sırada da olsa Rüyalarımda ol be Anam. Hem Babam, sen, hatta yanınıza gelmiş kim varsa cümle akraba eş dost, yapamadıklarım yüzünden her birinden özür diliyor affınıza sığınıyorum.

Mehmet Tevfik  ( Memoş)

Nürnberg 09.05.2021