ANNEME SON MEKTUBUM

Yazan: 13 Mayıs 2023  
Kategori: Video Yazılarım

Bugün anneler günü, günlerin en güzeli. 14.Mayıs 2023 Ülkemde Cumhur Başkanlığı seçimleri var Eee yani 14 Mayıs Anneler gününe denk getirmişler günlerin en güzelini. 13 Mayıs 2023 Cumartesi Bu durumda ne olur ne olmaz diyerek bir gün önceden kutlamak istedim anacığımın Anneler gününü. Geçmiş zaman olsa Bir demet çiçek, Bir pasta, belki sahip olmak istediğin bir hediye. Ne kadar basit geliyor bu günlerde gözüme. Sana gönderecek hiç bir şeyim de kalmadı. Ben kendimi hiç affetmeyeceğim ki. Nasıl oldu da sevgili oğlunun aklına uydum götürdüm seni Empati denen zulüm yuvasına. Seni orada bir başına bırakıp giderken anlayamadım o son gözlerime bakışını. Sen ki dünyaları sığdırdın yüreğine biz seni sığdıramadık hiç bir yere. Senden özür dilemeye bile yüzüm yok.

Oktarın Düğününden sonra göndermemeliydim seni geriye. Sarıp sarmalamalıydım seni diyeceğim ama nerde. Daha ikinci hafta da başladın evimi özledim muhabbetine. Zaten seni evinden ayırmak ne mümkün. Evinden ayırmak demek Ziya beyden ayrılmak gibi bir şeydi senin için anlıyorum. Ama be anam sana da bakıcı dayandıramadık ki. Mezarınız’da bile pencere açtırmak istemenden belliydi zaten. Şimdi çok uzaklardasınız. Belkide yanıbaşımızda bilemiyorum. Bildiğim tek şey Babam gibi onun gibi yüce gönüllü olabilmekti. Hem doğduğum günden hem de Ameliyatımla tekrar hayata dönüşümün sebebi olduğunuz için her gün her zaman Rabbime şükrediyorum.

Bu mektubumu bitirdikten sonra Ablamı arayacağım Anneler gününü kutlamak için. derdim ama onu da yolculadık yanınıza  ben ne ediyim şimdi Allahtan bir yedek Anam var diye avunurken onu’da aldınız yanınıza. Bu arada baldızıda gönderdik uçmağa e göz kulak olun bir az.   Çekirdek ailem vallahi kıskanıyorum ha. En azından kendimi avutuyorum. Tekrar beraber olabileceğimiz umudumu yitirmeden Bizleri unutmayın. Arada sırada da olsa aklınıza gelelim aynen izlerin yaptığı gibi. Anneler gününde belki duyarsın hissedersin diyerek yazdım bu satırları. Elimi kalbime götürdüğimde yanımda olduğunu hissediyorum. Lütfen; arada sırada da olsa Rüyalarımda ol be Anam. Hem Babam, sen, hatta yanınıza   gelmiş kim varsa cümle akrabam eşim  dostum, yapamadıklarım yüzünden her birinden özür diliyor affınıza sığınıyorum.         

                                                     

Mehmet Tevfik Özkartal ( Memoş)

            13.05.2023 Nürnberg

                                  
Google AdSense kodunuzu buraya girin.

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!