BAŞBAKAN’IN AYIBI

Çanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Çanakkale Boğazı’nı savaş gemileriyle zorlayarak aşma, böylece İstanbul’a kavuşma isteği Avrupa büyük devletlerinin öteden beri özlemidir.

Çanakkale Geçilemez.

Çanakkale savaşının 95. kurtuluş yıldünümüne girdigimiz bugün aziz şehitlerimiz adına kutlamalara katılan Başbakan yardımcısı Sayın  Bülent Arınç bey bile Büyük komutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına rahmet okurken, Çanakkale Belediye Başkanı’nın konuşmalarından sonra Cumhur başkanımız, Başbakanımız’ın gönderdiği mesajları dinledim TRT televizyonundan. Kulaklarıma inannamadım. O kadar konuşmacı, ve mesaj gönderen devlet yönetenlerin içerissinde bir tek Başbakan RECEP TAYİP ERDOĞAN’ın mesajı çok ilginç geldi bana. Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Çanakkale savaşında gösterdiği büyük askeri başarı, İstiklal harbi, Baş komutanı,Türkiyenin ilk Resicumhurunun adının geçmediği bir mesajdı gönderdiği.Türkiye Cumhuriyetinin % 50 sinin oyunu alarak seçimle Başbakan olmuş bir kişinin böyle bir hata yapması mümkünmüydü. Kendisine oy vermemiş olmakla birlikte demokrasiye olan inancımdan dolayı kendisini Başbakanımız olarak kabul etmiş hatta yaptığı bir çok olumlu konularda da desteklemiştim. Bu gün ise düşünüyorum.! Beni nasıl bir Baş Bakan yönetiyordu Tanrım.UTANDIM.

Aslında çanakkalede yaşanan bir savaş degil bir kurtuluş degil bir inancın inancımızın mücadelesi idi orada şehit düşen ninelerimiz dedelerimiz inançlarının gerekenini yerine getiriyor 8 yaşında 10 yaşında çocuklarını çanakkale savaşına göndererek git ogul ya şehit ol yada gazi diyerek ellerine kına yakarak askere çocuklarını gönderiyorlardı. Mehmet akifin bir hilal uguruna yarap ne güneşler batıyor mısrasında oldugu gibi’ bir inanç uğruna canlarını vermekten çekinmiyorlar öleceklerini bildikleri halde düşman askerlerinin üzerlerine ALLAH,ALLAH sesleriyle ellerinde süngülerle adeta ölüme koşuyorlar idi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk askerlerine ben size savaşmayı degil ölmeyi emrediyorum diyerek ordaki askerlere inancları ugruna vatan millet ugruna canları malları namuslarını kurtarmak ugruna bunu emrediyor idi.

Rahat uyu Atam. Sen Tanrı katında bu milletin dualarıyla zeten yerini almışsındır. Sana bu gün bu terbiyesizliği, Kadir bilmezliği yapan Baş Bakanı’da Yüce Milletimin vicdanına bırakıyorum…

Mehmet Tevfik Özkartal

Yayın Tarihi 20.03.2012 Gazete almanci

Google AdSense kodunuzu buraya girin.

Yorumlar

"BAŞBAKAN’IN AYIBI" için 1 yorum

  1. zerrin tarafından 18 Temmuz 2013 00:34 tarihinde 

    bunlar dünya kadar maas alıp devletin tüm imkanlarını kullanıyorlar birde….harammmm olsun hastalık olsun…yazıklar olsun…dedelerimiz o topraklarda sehit oldu bizim refahımız için…ama bunlar sanki babalarının ciftligi gibi davranıyorlar…ilahi adalet…..var ……cok sükürler olsunnn…


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!