İlk okul

Yazan: 13 Nisan 2007  
Kategori: Büyükada, Çockluğum

1956 Yılında Büyükada   ilkokulunda okula başladım Büyük adada o tarihte bir  ilkokul vardı Ortaokul zaten  yoktu…

Nisan, Mayıs Eylül ve  Ekim ayları Yazın büyük adaya gelen yazlıkçı ailelerin çocuklarının da katılımından dolayı kalabalık  sınıflarda Eğitim görürdük. Bu ayların dışındaki aylar yazlıkçıların gitmesi ile  sınıflarımız yirmi yirmibeş öğrencilik sınıflara dönüşürdü. Sınıf  Öğretmenim Vicdan Öğretmendi dördüncü sınıfa kadar  onunla okudum.Geçirdiğim büyük bir ameliyat sonunda bir yıl kaybetmiştim.Dördüncu sınıfta  bir yıllık mecburi bir aradan sonra aynı sınıfı tekrar okumak zorunda kalmıştım. Yeni sınıf Öğretmenim Behice öğretmendi bir ara Behice öğretmenin yerine Müjgan Öğretmenle’de okudum daha sonra Behice öğretmenle okuldan mezun olabilmiştim. Okul Müdürümüz Sayın Süleyman Nuri Öz: Türkçemizi doğru konuşmamız konusunda çok hassastı Hocam kelimesi kendisini deli etmeye yeterdi. Mezunizetimizde iyi derece ile mezun olan öğrencilerine kendi yazdığı ( Türkçe Ünlüyor) adlı Kitabını hediye olarak vermişti  daha hala saklarım.

Ilk okula başladığım yıllarda ortanca  Ağabeyim Kamil Güner  daha sonra benimde devam ettiğim Hüseyin Rahmi Gürpınar Lisesinde  Büyük Ağabeyimiz Hasan Güngör Özkartal Vefa Lisesine devam  ediyordu.Kamil Güner daha sonra Liseyi Devlet deniz yolları Zanaat okulunda tamamladı.

İlk okul yıllarımdan hatırlıyabildiklerim pek fazla değildir . Anılarımı bir kitap olarak hazırlıyorum ve eksiksiz olmasına Özen gösteriyorum bu arada bazı arkadaşlarımdan yardım da Alıyorum.  Hatırladığım ve hikaye olarak derlediğim önemli anılarımı ilerde okuma fırsatı bulacaksınız.. Bu sayfa umarım unuttuklarımı tekrar hatırlanmam açısından yardımcı  olacaktır.

Google AdSense kodunuzu buraya girin.

Yorumlar

"İlk okul" için 1 yorum

  1. tuncay tarafından 04 Mart 2012 14:13 tarihinde 

    Paylaştığınız bilgi ve fotoğraflar çok güzel.Şu an o okulun bekçisiyim.Metruk halde duruyor.Başka fotoğraflar da varsa paylaşın.Saygılar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!